Bartholin Kisti Tedavisinde Kullanılan İlaç İsimleri

Bartholin kisti meydana gelmesi durumunda kadınların ağrısını dindirmek için ağrı kesici ve kistin yok olması içinde doktor tarafından reçete edilen aksef, avifur ya da kara merhem gibi ilaçlar verilir.

Bartholin Kisti İlaçları

Burada yazılan ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tarafından reçete edilmediği zaman eczanelerden satın alınarak kullanılmaması gerekmektedir.

AKSEF 500 mg film tablet

Her tablette sefuroksime maddesi bulunmaktadır. İlaç içerisinde ki etkin maddeler sayesinde bakterilerin ölmesine yardımcı olacak bir antibiyotik olmaktadır. Doktor kontrolünde kullanılması uygun olacaktır. Bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların ölmesini hızlı bir şekilde sağlayacaktır. Özellikle de üst solunum yolları ya da alt solunum yolları tedavisinde etkin olmaktadır. Kişilerde meydana gelecek olan genital enfeksiyonların tedavisinde başarılı olmaktadır. Bartholin kistinin tedavisinde uzun süre kullanım sonucunda başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Doktor tarafından yazılması sonucunda ilacı eczanelerden 16.2 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

İlacın çok fazla yan etkisi bulunmamaktadır. Penisilin ilaçlarına duyarlı olan kişilerin kullanması sakıncalı olacaktır. Bazı kişilerde görülen yan etkiler ishal, kusma, alerjik reaksiyonlar olması gibi yan etkileri bulunmaktadır. 12 yaş üzerinde ki yetişkinlerin kullanması uygundur. Günde 2 kez kullanılmaktadır.

İhtiyol Pomad 20 Gr

Bu merhem bartolin kisti kara merhem olarak kullanılmaktadır. Sülfürük asit etkin maddesi olmaktadır. Daha çok kaşıntı ya da apse tedavisinde inflamatuar deri hastalığı yaşamakta olan kişilerin kullanması uygun olmaktadır. Doktor tarafından reçete edilmesi durumunda 10.03 TL ücret ile satın alınabilir.

Avifur 750 Mg

İlacın etkin maddesi olan sefuroksime olmaktadır. Bakteri öldürücü özelliği sayesinde antibiyotik ilaçlar arasında bulunmaktadır. Genital bölgede oluşan apse tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Bartholin kisti olması durumunda ameliyat öncesinde ve ameliyat sonrasında doktor tarafından reçete edilecektir. İlacın fiyatı 4.85 TL ile eczanelerden satın alınabilmektedir.

Olası yan etkileri arasında isilik oluşması, nefes darlığı candida isimli mantarın oluşması, ishal ve eozinofili gibi rahatsızlıklar görülebilir.

Cefaks 250 Mg

İlacın etkin maddesi Sefuroksim Sodyum olmaktadır. Enfeksiyon ve apse tedavisinde kullanılmaktadır. Üriner sistemde olulan akut ya da kronik bakterilerin tedavisinde, genital bölgede meydana gelen kist tedavisinde kullanılan bir antibiyotik olmaktadır. İlaç tek başına uygulanacağı gibi daha etkin olabilmesi için metronidazol ilaçlar ile birlikte kullanımı daha iyi etki edecektir.İlaç sadece doktor tarafından reçete edilmesi durumunda eczanelerden 10.18 TL ücret ile satın alınacaktır.

İlacın görülmekte olan yan etkileri arasında alerjik reaksiyonlar görülmektedir. Bu ilacın acı bir tadı olması nedeniyle yutma güçlüğü oluşabilir. Mide bulantısı görülebilir. İlaç 12 yaş üzerinde olan yetişkinler için uygundur.

Enfexia 500 Mg

Etkin maddesi olan sefuroksim aksetil içeren bir antibiyotik olmaktadır. Oral yol ile alınır. Apse tedavisinde uygulanacağı gibi aynı zamanda da bakterileri öldürme konusunda başarılı bir antibiyotik olmaktadır. Genital enfeksiyonlar, genital apse gibi durumların ve kist tedavisinde doktor tarafından reçete edilir ve 12 yaşından büyük olan insanların kullanımına uygun olan bir ilaç olmaktadır. 17.16 TL fiyat ile eczanelerden satın alınabilmektedir.

Günde 2 defa kullanılan ilacın bazı yan etkileri bulunmaktadır. Candida artması, kaşıntı olması, karaciğer enzim yüksekliği, deri üzerinde döküntü olması, baş dönmesi gibi istenmeyen yan etkileri ilacın bulunmaktadır.

Etrexin Jel 30 Gr

Jelin etkin maddesi eritromisin olmaktadır. Yardımcı maddeleri antioksidan olan bütil hidroksitoluen olmaktadır. Ayrıca alkol de bulunmaktadır. Kistin apse yapma durumunda etkili olmaktadır. Doktor tarafından reçete edilmesi durumunda kullanılmalıdır. Tedavi sırasında istenmeyen yan etkiler görülmektedir. Kaşıntı sıklıkla görülür. Egzema olan bölgeye uygulanmamalıdır. Günde iki defa kullanımı uygun olmaktadır. 12 yaş öncesi çocuklar kullanmamalıdır. 12 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır. Yan etkileri arasında şişme görülebilir. İsilik olabilir.

Eczanelerden 15.24 TL ücreti ile satın alınmaktadır.

Metoprim 800 Mg

Doktor tarafından reçete edilmesi durumunda SGK güvencesi olanlar herhangi bir ücret ödemeden alabilirler. Eğer sağlık güvencesi olmayan kişiler 5.32 TL fiyatı ile satın alınabilir. İlaç Sülfametoksazol etkin maddesi olmaktadır. Üriner sistem enfeksiyonlarında ve genital bölgede oluşan bütün kistlerin tedavisinde başarılı olan bir ilaç olmaktadır. Kullanılmaya başlandıktan sonra bazı kişilerde istenmeyen yan etkiler olmaktadır. Bu yan etkiler kansızlık, alerjik reaksiyonların oluşması, hepatit, karın ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk ya da uykusuzluk gibi belirtiler olmaktadır.

Klamer 125 Mg

İlacın etkin maddesi klaritromisin olmaktadır. Bakterilerin neden olduğu kist oluşumunda ya da apse oluşmasında kullanılmaktadır. Enfeksiyon tedavisinde oldukça başarılı olması nedeniyle doktor tarafından reçete edilmektedir. Yan etkileri arasında gastrointestinal sistem bozuklukları görülmektedir. Ksuma ve ishal sıklıkla kullanan kişilerin şikayetleri arasındadır. Baş dönmesi ve alerjik reaksiyonlarda kişilerde görülmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle