Böbrek Kisti Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Kürler

Böbreklerinde kist teşhisi konulan bir kişinin özellikle de soğan kürü ve dulavrat otu kürü ile uygulayacak olduğu bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde kısa sürede belirtilerini yok edecektir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Böbrek Kisti Kürü

Börek kisti teşhisi konulan bir hastanın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kür sarı soğan olmaktadır. Bazı tüketen kişilerde böbrek kistlerin de fayda sağlamaktadır. Fakat kalıcı bir tedavi olmayacağı konusunda da uyarmaktadır. Sadece sarı soğan kürü belirtileri hafifletmekte ve insanların kistin büyümesi konusunda etkili olacağını belirtmektedir. Bu nedenle de sizlerde evinizde sarı soğan alarak bu kürü rahat bir şekilde sizlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 • 2 tane orta büyüklükte soğan;
 • 400 gram su.

Kullanacak olduğunuz bu kür için kuru soğan kullanmalısınız. Fakat soğanın kuru olmasına dikkat etmelisiniz. 400 gram klorsuz suya atacak olduğunuz kuru soğan doğranarak eklenir. 15 dakika boyunca yüksek ateşte kaynatılır. Ardından 5 dakika boyunca da kısık ateş üzerinde kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra ise demlenmesi için yaklaşık olarak 10 dakika beklenir. Çayın içerisine bir katkı maddesi konulmadan sabahları içeceğiniz gibi akşamları da içmelisiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bu kürü 15 gün boyunca uygulamalısınız. Ardından 10 gün boyunca ara vermeli ve tekrardan 15 gün süresince uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bu kürü kullanırken kesinlikle kırmızı soğan ya da mor soğan kullanmamanız gerekmektedir. Soğan kürünü her zaman için taze bir şekilde ve çok ılık bir şekilde içmeniz gerekmektedir. Ayrıca soğan kürünü beklememeli ve soğuk bir şekilde içmemeniz gerekmektedir.

Böbrek Kisti İçin Dulavrat Otu

 • 20 gram dulavrat otu;
 • 250 gram su.

Dulavrat otunun yapraklarını kullanmalısınız. Bunun için taze yaprak kullanmanız daha etkili olacaktır. suyun içerisine dulavrat otu yaprakları konularak 20 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonradan ılık olduğu zaman, ağzınızı yakmayacak şekilde olunca içmelisiniz. Bu kürün kullanım süresi tam 1 ay olmaktadır. Sabah ve akşam yemeklerden hemen önce içmeniz kısa süre içerisinde böbrek kisti belirtilerini iyileştirme konusun yardımcı olacaktır. Hamile ve bebeklerini emziren annelerin tüketecekleri zaman doktorlarına danışarak bu kürü kullanmaları gerekmektedir.

Böbrek Kisti İçin Andız Otu

 • 1 yemek kaşığı andız otu;
 • 200 gram su.


Böbrek Kisti Bitkisel Çay

Böbrek kistlerinin büyüyüp dokuya baskı uygulaması sonucunda ortaya çıkacak olan belirtileri hafifletmek amacıyla uygulanmaktadır. Bu belirtiler sıklıkla yan taraflara vuran ağrı ve idrar yaparken zorlanmadır. Sizlerde ardıç otundan elde edecek olduğunuz çay sayesinde kısa süre içerisinde bu belirtilerin hafiflediğini fark edeceksiniz. Bunun için uygulamanız gereken yöntem suyun içerisine ardıç otu koyup 15 dakika boyunca orta ateşte pişirmek olacaktır. Ardından demlenir ve ılık olduğu zaman süzülerek içilmelidir. Kürün kullanım süresi 3 hafta olmaktadır. Ardından 1 hafta ara verilir ve tekrardan uygulanır. Çayın birçok organa son derece faydalı olacağı da unutulmamalıdır.

Böbrek Kisti İçin Maydanoz Kürü

 • 20 dal maydanoz;
 • 200 gram su.

Böbrek tedavisinde uzun yıllardır kullanılmakta olan maydanoz ister çiğ olarak tüketebilir ya da sizler de çayını demleyip de tüketebilirsiniz. Maydanoz kürünü yapacağınız zaman her zaman için kaynayan suyun içerisine koyacak olduğunuz 30 dal taze yeşil maydanoz konulmalıdır. 10 dakika süresince kaynatmanız gerekmektedir. Sonrasında 15 dakika boyunca suyun ılıması ve içecek olan kişinin ağzını yakmaması beklenecektir. Bu kürü yaparken içerisine herhangi bir bal gibi ya da tatlandırıcı koymamanız önemli olacaktır. Kürü gün içerisinde her öğün öncesinde yemeklerden 1 saat sonra uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca bu kürün idrar yolu enfeksiyonlarına da çok iyi geldiği unutulmamalıdır.

Böbrek Kisti İçin Karahindiba Kökü

 • 10 gram karahindiba kökü;
 • 250 gram su.

Bir kabın içerisine koyacak olduğunuz 10 gram (yaklaşık olarak 1 çay kaşığı kadar) karahindiba kökü 10 dakika süresi içerisinde kısık ateş üzerinde kaynatıldıktan sonra 10 dakika süresince demlenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında süzüldükten sonra kahvaltıdan önce ve akşam yemeklerden iki saat kadar sonra içilmelidir. Karahindiba kanıtlanmış birçok özelliği bulunmaktadır. Ateş düşürücü özelliği sayesinde böbrek kisti sonucunda yüksek ateşi olan bir kişinin hızlı bir şekilde ateşinin düşmesini sağlayacaktır. Arıca antibakteriyel olması ile de bilinmektedir. Antitümör oluşumu üzerinde etkili olacak ve laksatifler konusunda da başarılı olacaktır. Koleretik özelliğinin de olduğu unutulmamalıdır. Karahindiba kökünden elde edecek olduğunu kürü normal bir şekilde kullanmanız sonucunda belirtiler oldukça aza inecektir.

 Böbrek Kisti Tedavisinde Çam Fıstığı

 • 1 yemek kaşığı çam fıstığı;
 • 300 gram su.

Böbrek kisti tanısı konulan bir kişinin hayatı içerisinde belirtileri göstermeye başladığında kistin büyüyüp dokulara baskı uygulaması sonucunda bazı belirtiler olacaktır. Bu belirtileri azaltma konusunda ve kistin büyümesini engellemek amacıyla uygulayacak olduğunuz bir diğer kür ise çam fıstığı kürü olmaktadır. 1 çorba kaşığı çam fıstığının 300 gram suya atıp 30 dakika süresince kaynatılmalıdır. Ilıması beklenir ve süzüldükten sonrasında suyu sabahları ve akşamları yemeklerden önce içilmelidir. Kaynamış olan çam fıstıklarını ise atmak yerine tüketmeniz böbrek sağlığınıza son derece fayda sağlayacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 2,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle