İbrahim Saracoğlu’dan Çikolata Kisti Tedavisinde Doğal Çözümler

Soğan kürü tarifi ile çikolata kisti sorunun ortadan kalktığı kullanıcılar tarafından söylenmektedir. miyomların neden oluşumunu engellemekte ve miyom sorununa soğan kürü çözüm sunmakta.

Soğan Kürü

Adet bitiminden 2 gün sonra uygulanması gereken soğan kürünü, ünser ya da gastrit gibi sorunları olmayan kadınların mutlaka 6 ayda bir 15 gün olmak üzere muhakkak uygulamalarını tavsiye eden İbrahim Saraçoğlu soğan kürünün çikolata kistinin ortadan kalkmasında büyük rol oynadığını çözüm sunduğunu söylüyor. Kesinlikle adet zamanında uygulanmaması gereken soğan kürünün yapılışı oldukça basit,

 • orta büyüklükte bir adet soğanın kahverenginde ki ince kabuklarını soyduktan sonra
 • dört parça halinde bölerek bir tencerenin içine alıyoruz.
 • Bir buçuk su bardağı suyu üzerine ekliyoruz.
 • Ateşin üzerinde su kaynamaya başladığı an itibariyle beş dakika kaynatarak kürü uyguluyoruz.

Yapımı oldukça kolay ve bir o kadar da faydalı soğan kürünün rahmi koruma kist sorununu ortadan kaldırma da oldukça etkili olduğunu savunan Sayın İbrahim Saraçoğlu kesin çözüm olduğunu da vurgulamaktadır.

Kısırlık gibi ciddi sorunların oluşmasına neden olan çikolata kistinden soğan kürü ile kolaylıkla kurtulmak mümkün. Kullanan bir çok kişinin de onayından geçen soğan kürü oldukça şifalı olduğu kullananlar tarafından söylenmekte.

Soğanın Faydaları

Soğanın faydaları içerdiği zengin vitaminler ve bileşenler nedeniyle oldukça fazladır. Faydaları arasında;

 • Damar ve kalp hastalıklarına karşı korur
 • Kansere karşı etkilidir.
 • İçerisinde ağrı kesici maddeler bulunmaktadır.
 • Burun tıkanıklığını giderir.
 • Vücutta yağlanma sorununu gidermeye yardımcı olur.
 • Çikolata kisti tedavisinde büyük fayda sağlar.
 • Kan şekerini düşürür
 • Tansiyon düzenleyicidir.
 • İştahsızlığı ortadan kaldırır.
 • Damar sertleşmesini engeller.

Tüketim şeklinin oldukça önemli olduğu ve besin değeri yüksek olan bir yiyecektir. Ağrı kesicilerde bulunan ana maddeyi içerisinde bolca barındırır. 

Kesildikten sonra yarım saat içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. kesinlikle sarımsak ile birlikte kullanılmaması gerekir. sarımsak ile kullanılan soğan bağırsaklarda mayalanmaya yol açabiliyor.

Miyomlar için Alternatif Kürler

Miyom tedavisi için alternatif olarak kullanabileceğiniz ve soğan kürü ile birlikte kullanabileceğiniz kürlerde bulunmaktadır. Soğan kürünün faydaları arasında, Soğanın özellikle içindeki özünün içerdiği bileşenler miyomlar üzerinde oldukça etkilidir. Orta ve küçük boyuttaki miyomlar üzerinde soğan kürü oldukça tedavisinde büyük fayda sağlamaktadır. Fakat mide problemi yaşayan hastalara tavsiye edilmez. Özellikle Ünsel hastaları tarafından Ünsel yaralarını azdıracağı için tavsiye edilmeyen soğan kürünü lahananın Ünsel yaralarını tedavi edici etkisini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla lahana ve soğan kürünü kullanabilirler. Lahana içeriğindeki mide dostu bileşenler ile midenizde ki sorunu gidermede yardımcı olacaktır. Ayrıca miyomların zaman içerisinde kanama yapmaları aşırı kan kaybına neden olduğu için bu kanamanın ve lekelenmenin tedavisinde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çobançantası kürünü tavsiye etmektedir. Çobançantası kürü uygulamak isteyen hastaların çobançantasının 14 ile 15 adet çeşidi olduğunu bilmesi gerekir. Kür için doğru olanı seçmeleri gerekmektedir.

Çoban çantasının tavsiye edilen çeşidinin en ayırt edici özellikleri yapraklarının kalp şeklinde olmasıdır. 

Çobançantasının Faydaları

çobançantasının faydaları arasında en bilineni adet düzenleyici olmasıdır. aşırı kanamayı içerisindeki  peptid ve saponinler sayesinde durdurur. bunların dışında;

 • ödem giderici
 • tansiyon 
 • kas erimesi

gibi alanlarda da vücuda fayda sağlamaktadır. kür uygulaması yapılırken özellikle demleme ve uygulama kısmına özen gösterilmeli ve belirtilen miktarların dışına çıkılmamalıdır. yapılacak olan bu kürün adet düzensizliğini giderici etkisi bulunmaktadır. 

çobançantası kullanımında doğru türünü seçtiğinizden emin olmanız gerekmekte. çok fazla çeşide sahip olması uygulayacağınız kürün başarılı olmamasına sebep olabilir.

Çobançantası Kürü Hazırlanışı

 Çobançantası kürü, oluşan aşırı kanamaların önüne geçebilmek için kullanılır. Miyomlar da aşırı kanamayı kesen bir kür olarak bilinir. Kür kullanımında ve hazırlık aşamalarında dikkat etmeniz noktalar vardır. Adet dönemine 8 ile 10 kala günde 2 bardak olarak tüketilmesi gerekmektedir. Adet düzenleyici etkisinin yanında kalp kaslarını güçlendirici ve kemik erimelerine karşı koruma da sağlamaktadır.

Hazırlanışı;

 • 1 tatlı kaşığı çobançantası bitkisi
 • 200 gr yaklaşık 1 su bardağı su

1 su bardağı su kaynatılır. İçerisine 1 tatlı kaşığı çobançantası bitkisi atılarak ağzı kapalı olacak şekilde demlenmeye bırakılır. Ilıktan sıcak içilmesi gereken bir çaydır.

çobançantası kürü, kanamanın fazla olduğu durumlarda tüketilmesi gereken bir kürdür. özellikle kullanım oranına önem verilmesi gerekmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle