Çikolata Kisti Tedavisinde Uygulanan Bitkisel Kürler

Çikolata kisti bulunan bayanların bitkisel tedavi yöntemlerinden şifalı bitkileri harmanlayıp çay yaparak hastalığa çare bulacağı gibi özel macunu yaparak tüketmesi durumunda kist iyileşebilir.

Çikolata Kisti Bitkisel Tedavisi

Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti tedavisi için uzun yıllardır kullanılmakta olan bitkisel kürler bulunmaktadır. Bu kürler hastanın iyileşmesini ve kistin erimesini sağlamaktadır. Bu nedenle de bayanların kullanacak oldukları bitkisel kürleri her zaman için adet olduğu zaman son gününde başlamaları fayda sağlayacak oldukları unutulmamalıdır. Özellikle de kullandıkları bitkilerin verilmiş olan doz ve pişirilme süresinin yanı sıra aynı zamanda da kullanım şekillerine uygun olarak kullanmalıdır. Özellikle de yaşlı hastaların ve emziren annelerin bu vermiş olduğumuz kürleri kullanmadan önce doktorlarına danışarak tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Bitkisel Çay

 • 2 yemek kaşığı kirkki̇li̇t otu;
 • 1 tatlı kaşığı civanperçemi otu;
 • 1 yemek kaşığı papatya otu;
 • 1 yemek kaşığı ısırgan otu;
 • 2 çorba kaşığı ahududu çiçekleri;
 • 1 tatlı kaşığı adaçayı;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 2 litre su.

Çikolata kisti ya da adet düzensizliği yaşamakta olan kadınların bu bitkisel çay sayesinde adet döngüsünün normale döneceğini ve çikolata kistinin eriyecek olduğu unutulmamalıdır. Kullanacak olduğunuz su her zaman klorsuz olan bir su tercih etmeniz daha çok fayda sağlayacağı da unutulmamalıdır. Bütün malzemeler bir kabın içerisinde harmanlandıktan sonra 2 litre kaynamakta olan suyun içerisine atılır. 15 dakika boyunca kısık ateşte bütün bitkiler kaynatılır. Ardından da 2 saat boyunca demlenmesi beklenir. Bu kür süzüldükten sonra içilmesi daha uygun olacaktır. Süzdükten sonra 1 su bardağı suyundan konulur. İçerisine bir çay kaşığı bal ilave edilerek karıştırılır. Günde 4 defa belirli aralıklarla içilmesi uygun olacaktır. Tedavisinin süresi her zaman için 2 hafta olacaktır. 14 günün sonunda küre 10 gün ara verilir. Daha sonradan da yeniden uygulanır.

Bu kürü ciddi böbrek rahatsızlıkları olan ve kan sulandırıcı ilaçlar tüketen kişilerin kullanması sakıncalı olacaktır. Ayrıca kür b12 vitamin eksikliğinin yaşanmasına da neden olabilir.

Isırgan Otu Çayı

 • 2 yemek kaşığı ısırgan otu;
 • 3 su bardağı su.

3 su bardağı suyun içerisine atacak olduğunuz 2 yemek kaşığı ısırgan otunun 15 dakika boyunca kaynatılması sonucunda 10 dakika boyunca da demlenmesi için süzülmeden bekletilmelidir. Her zaman için aktarlardan satın alacağınız ısırgan otunun güneş ışığında taze kurutulmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Süzdükten sonra sade bir şekilde ya da içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek tüketmeniz son derece kist tedavisinde fayda sağlayacaktır. Ayrıca ısırgan otunun adet düzensizliği yaşayan ya da menopoz döneminde olan kadınların belirtilerini de azaltma konusunda yardımcı olacağı unutulmamalıdır.

Isırgan otunun bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Aşırı terleme yapabilir ve cilt üzerinde döküntü oluşmasına ve alerjik reaksiyonların oluşmasına da neden olacağı unutulmamalıdır.

Zencefil Çayı

 • 1 tatlı kaşığı zencefil;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1.5 su bardağı su.

Çikolata kisti tanısı konulan bayanların zencefil çayı tüketmeleri sonucunda kistin yok olduğu gözlemlenmektedir. Zencefil birçok hastalıkta olduğu gibi kadınların adet sorunlarına ya da kadınların çikolata kisti gibi durumlarının tedavisinde de uygulanacak bir çay olmaktadır. Bunun için 300 gram suyun içerisine 1 tatlı kaşığı zencefil atın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatmalısınız. Demlenmesi beklenir ve ılık olduğu zaman süzüldükten hemen sonra içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edilmelidir. Bal eritildikten sonra her öğün öncesinde aç karnına içilmelidir.

Bu kür söylendiği şekilde yapılmalıdır. Fakat sindirim problemleri olan ya da diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının bu kürü uygulamamaları gerekmektedir.

Zerdeçal Macunu

 • 2 yemek kaşığı zerdeçal;
 • 100 gram andız pekmezi;
 • 1 yemek kaşığı lavanta;
 • 1 yemek kaşığı karahindiba;
 • 1 yemek kaşığı ısırgan otu;
 • 100 gram bal.

Çikolata kisti sorunu yaşamakta olan kişilerin kistin yok olması için evlerinde hazırlayacakları zerdeçal macunu sayesinde kistin yok olmasını sağlamaktadırlar. Bütün otlar bir kabın içerisinde karıştırılmalıdır. Üzerine andız pekmezi ve 100 gram bal ilave edilerek macun kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Karışım 10 gün boyunca karanlık ve serin bir yerde bekletilmelidir. Günde 3 defa karıştırmalısınız. 10 gün sonunda karanlık yerden alınarak kullanılmaya başlanır. Her gün yemeklerden 2 saat kadar sonrasında 1 tatlı kaşığı tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Bu macunu şeker hastalarının ve emziren kadınların tüketmesi tavsiye edilmemektedir. Ayrıca kullanan kişilerde mide bulantısı, ishal ve baş ağrısı ya da içerisinde ki otlara alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyon oluşmasına neden olacak durumlar oluşabilir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle