Çikolata Kistine İyi Gelen Yiyecekler Hangileridir?

Çikolata kisti rahatsızlığı yaşamakta olan kişinin kistin boyutlarını küçültmesi için faydalı besinler tüketmesi ve İngiliz karbonatı ya da civanperçemi kürü yaparak kistin küçülmesini sağlayabilir.

Çikolata Kistine İyi Gelen Besinler

Östrojen hormonunu aşırı üretilmesi nedeniyle hayvansal yağ tüketiminin fazla olması sonucunda bu yağların metabolik süreçlerde yer alması nedeniyle diyet dışı kalmaları gerekmektedir. Bu nedenle de günlük tüketim esnasında azaltılması gereken gıdalar arasında olacaklardır. Bir gün içerisinde en fazla kırmızı et tüketimi 100 gramı geçmemeli ve yağsız et olması gerekmektedir. Deniz balığının bu konuda çok faydalı olduğu unutulmamalıdır. Fakat deniz balığının faydaları olabilmesi için kızartma olmaması gerekmektedir. Haşlama ya da fırında yapmanız hormon üretimini dengeleyecek yağ asitlerinin bulunmasını da dağlayacaktır. Daha çok soğuk su balıklarını tüketmeniz gerekmektedir. Doymamış yağ asitleri bu konuda fazlasıyla bulunmaktadır.

çikolata kistinde diyet yapacağınız zaman progesteronun yerini alacak ürünlerin olması gerekmektedir. Bu tür besinleri tüketmelisiniz. Daha çok hastanın vegan yiyecekler tüketmesi önerilmektedir. Özellikle de ahududu son derece faydalı bir besin kaynağı olmaktadır.

Yapacak olduğunuz diyetin her zaman için meyve ve sebzeleri içermesi gerekmektedir. Diyet içerisinde bol miktarda kabak, elma, havuç ya da pancar gibi gıdaları da dahil etmeniz gerekmektedir. Bunlar östrojen konsantrasyonunun düzenlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca kahverengi pirincinde ayrı bir yeri olmaktadır. Birçok bitki östrojen düzeyinin hızlı bir şekilde artmasını engellemektedir. Bunlar ise şunlardır:

 • Ayçiçeği tohumları;
 • Kabak çekirdeği;
 • Sarımsak;
 • Yeşil bezelye;
 • Kereviz;
 • Brokoli;
 • Keten tohumu yağı;
 • Fındık;
 • Somon balığı.

Yukarıda yazmış olduğumuz yiyecekler dışında da çikolata kistine faydalı olan yiyecekler bulunmaktadır. Et tüketimi ve arpa gibi buğday ve yulaf ezmesi son derece faydalı olan gıdalar arasında olmaktadır. Süzme yoğurt ya da süzme peynir tüketimini, narenciye ürünleri, Kırmızı biber koyu yapraklı yeşil sebzeler ve mercimek gibi gıdaları tüketmek, fasulye rezene kereviz ve maydanoz gibi bitkilerde hastalığın ilerlemesini durduracak birçok bayanda ise gerilemesini sağlayacak bitkiler olmaktadır.

Çikolata Kisti ve İngiliz Karbonatı

Su çok az içen ve vücudunda pH değerinin dengesiz olması sonucunda kistler meydana geleceği yönünde teoriler vardır. Bu konuda da İngiliz karbonatı iyi gelir mi sorusu akıllara gelmektedir. Çünkü karbonat su ile karıştırılarak içilmesi sonucunda kistlerin boyutlarında küçülme meydana gelecek ve etkisinden kurtulmaları konusunda yardımcı olacaklardır. Özellikle de bu uygulamayı daha çok ameliyat olmak istemeyen, fakat doğal yollar ile tedavisini yapmak isteyen kişilerin uygulaması tavsiye edilmektedir. Kistlerin karbonatın pH dengesi sonucunda küçülecek doğal bir kür olacaktır. İngiliz karbonatı birçok doktor tarafından da tavsiye edilmektedir. Fakat sizler yine de kullanmadan önce kendi doktorunuza danışarak doktorunuzun bilgisi altında bu kürü uygulamanız tavsiye edilecektir. Vücutta alkali dengesini dengeleyecek olması nedeniyle karbonatı alacağınız zaman doğal olan ve gerçek karbonat olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de eczanelerde satılan İngiliz karbonatını satın almanız daha çok tavsiye edilmektedir. Çikolata kisti gibi bölgelerin alkali olması sonucunda etkili olacaktır. İngiliz karbonatı doktor tarafından onay verilmesi durumunda eczanelerden satın alarak uygulamanız sonucunda kistin küçülme meydana yüksek oranla olacaktır. Çikolata kisti tedavisinde uygulayacak olduğunuz İngiliz karbonatını sabah ve akşam bir su bardağı içmeniz önerilmektedir.

İngiliz karbonatı kullanacak olan kişilerin gün içerisinde bol sıvı tüketmeleri de tavsiye edilmektedir.

Çikolata Kisti ve Civanperçemi

Çikolata kistine sahip olan bayanların civanperçemi çayı tüketmeleri de halk arasında bilinen bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Ağrı kesici özelliği de bulunduğundan kadınların çikolata kistine bağlı olarak yaşayacakları ağrıların da ağrı kesici özelliği sayesinde etkili biçimde azaltacağı bilinmektedir. Çikolata kisti gibi durumlarda östrojen dengesini sağlayacak olması nedeniyle kişilerin hastalıklarında etkin biçimde küçülme görülecektir. Civan perçemini günde 2 defa uygulamanız gerekmektedir. Bunun için malzemeler:

 • 20 gram kurutulmuş civanperçemi;
 • 400 gram su.

Çikolata kisti tedavisinde uygulanacak bu civanperçemi kürü için klorsuz olan suya ihtiyacınız olacaktır. Her zaman için 20 gram yani 2 yemek kaşığı civanperçemi uygulamanız sağlığınız açısından fayda gösterecektir. Düzenli olarak tüketmeniz durumunda hem çikolata kistine bağlı olarak meydana gelen adet kanamalarınız sırasında oluşan ağrı hem de kistin boyutlarında küçülme meydana gelecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle