Fibrokist Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Kür Tarifleri

Fibrokist oluşması durumunda bazı bayanlarda şiddetli ağrının oluşmasına neden olacak bu kistlerin tedavisinde etkili olan bitkisel kür tarifleri ve kullanım şekilleri

Fibrokist Bitkisel Tedavisi

Brokoli Kürü

 • 200 gram brokoli;
 • 500 gram su.


Fibrokist Bitkisel Kürler

Bayanlarda fibrokistik meme tanısı konulması durumunda hastanın uygulayacak olduğu bitkisel kürler arasında brokoli ilk sırada olmaktadır. Brokoli kürünü tedavisi amacıyla uygulamak istiyorsanız her zaman için koyu yeşil yapraklara sahip olan ve taze brokoli kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için 500 gram kadar suya ihtiyacınız olacaktır. Fakat suyun da hazır su ya da klorsuz olanı tercih edilmesi gerekmektedir. Yapacağınız kür için ihtiyacınız olan brokoli 200 gram olmaktadır. Bu kürü elde edebilmek için kaynamakta olan suyun içerisine atacağınız brokoli 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Daha çok kaynatmayın. Ardından brokoli suyunun ılık olması ve demlenmesi beklenilmelidir. Her zaman için ağzı kapalı bir şekilde kaynatmalı ve demlenmesi içinde bu şekilde beklemelisiniz. Ardından elde ettiğiniz su ılık olması durumunda brokoli çıkartılır ve ılık olan suyun içerisine hiçbir tatlandırıcı atılmadan yarısını sabah kalan diğer yarısını ise öğlen yemeğinden yarım saat öncesinde tüketmelisiniz. Bunun için her zaman aç karnına olmalısınız. Tükettiğiniz zaman yarım saat boyunca herhangi bir şey yememeli ve içmemeniz gerekmektedir. Bunu her gün düzenli olarak yapmanız memede gelişen fibrokistik yapının tedavisinde bitkisel kür olarak etkili olacaktır. Kürün kullanım süresi günde iki defa ve 21 gün olacaktır. 21 gün boyunca her gün düzenli olarak sabah ve öğlen kahvaltısından önce içtiğiniz suya 3 gün boyunca ara verilmelidir. Daha sonrasında bu kür tekrardan yapılmalıdır.

Kürü 42 gün boyunca uygulamalısınız. Bu kür uygulanması sonucunda kişilerin meydana gelecek olan fibrokistlerinde iyileşme görülecektir.

Civanperçemi Kürü

 • 1 yemek kaşığı civanperçemi;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1.5 su bardağı su.

Bitkisel kürler arasında kistlerin tedavisi için uygulayacak olduğunuz kürlerden bir diğeri ise civanperçemi olmaktadır. Kadınların östrojen hormonunu dengeleyecek ve kadınlarda meydana gelen memelerinde özellikle de adet dönemi esnasında daha belirgin bir hale gelecek olan fibrokistlerin tedavisinde etkili olacaktır. Bunun için uygulayacak olduğunuz civanperçemi kürü olacaktır. Bunun tadının acı olacağı için kullanacak hastanın içerisine 1 çay kaşığı kadar organik bal ilave ederek kullanması da kürün başarısını etkilemeyecektir. Hastaların daha sıklıkla tüketecek oldukları bu kür için yapacağı 1.5 su bardağı suyn içerisine 1 yemek kaşığı yaklaşık olarak 10 gram kadar civanperçemi atılarak 10 dakika boyunca kaynatılmalıdır. 10 dakika demlenmesi ve suyun ılık bir hale gelmesi beklenmeli ve ardından günde iki defa olmak üzere bu kürü içmelisiniz. Kürü toplamda 15 gün kullanmalı ve ardından 1 hafta boyunca ara verdikten sonra tekrardan başlanmalıdır.

Çobançantası Kürü

 • 1 yemek kaşığı çobançantası otu;
 • 1 tatlı kaşığı civanperçemi;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1.5 su bardağı su.

Fibrokist bazı kadınlarda meydana gelmesi sonucunda kistler oluşması neticesinde artan şiddetli ağrı söz konusu olacaktır. Bu ağrının hafiflemesi ve kistlerin küçülmesinde etkili olacak bir çay yapmak istiyorsanız çobançantası ve civanperçemi otundan elde edecek olduğunuz çay oldukça etkili olacaktır. Bu kistler kanser değildir. Fakat süt bezleri ile alakalı olması durumunda kötü huylu olma riski taşıyacaktır. Bu nedenle de ağrıların oluşması durumunda ağrıları ciddiye almanız gerekmektedir. Bu kür sadece ağrıları dindirmekle kalmayacak aynı zamanda da kistin küçülmesinde de etkili olacaktır. Bunun için 1 yemek kaşığı kadar çobançantası otu ve 1 tatlı kaşığı civanperçemi 1.5 su bardağı suyun içerisine konularak 15 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonrasında ise hastalığın tedavisinde etkili olacak olan elde ettiğiniz çay 15 gün boyunca günde bir defa sabahları aç karnına tüketmelisiniz. Bu çayı tüketmeye başladığınız zaman adet bitiminin hemen ardı olmalıdır. Kürü kullanmaya başladığınız zaman etkisini ilk günler itibari ile gösterecektir.

Soğan Kürü

 • 1 tane orta büyüklükte kuru soğan;
 • 1.5 su bardağı su.

Kürü yaparken etkili olması için kullanacak olduğunu kuru soğanın mutlaka beyaz kuru soğan olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mor ya da kırmızı soğan bu kürü yaparken etkili olmayacağı unutulmamalıdır. Kistin küçülmesinde etkili olacak olan ve kişilerin hızla iyileşmesini sağlayacak olan kür için 1.5 su bardağı suya ihtiyacınız olacaktır. Suyun her zaman için hazır ya da dinlenmiş su olmasına da dikkat etmelisiniz. Soğanlar eşit parçalara bölünerek 1.5 su bardağı suyun içerisine atılması sonucunda 15 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Ardından ise yapacak olduğunuz kürün etkili olması için mutlaka ılık bir şekilde günde üç defa içmelisiniz. Fibrokistler iyileşmesi için elde edecek olduğunuz suyu 15 gün boyunca içmeli ardından 1 hafta boyunca da ara vermelisiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle