İbrahim Saraçoğlu’ndan Ganglion Kisti Bitkisel Kürü

Ganglion kisti tedavisinde kullanılan bitkisel kür kullanılarak, hastalığın tedavisi kısa süre içerisinde iyileşmektedir. İbrahim Saraçoğlu tarafından ganglion kist bitkisel tedavisi soğan kürüdür.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Ganglion Kisti Kürü

  • 1 tane orta büyüklükte beyaz soğan;
  • 400 gram su.

Bütün kist tedavilerinde olduğu gibi, ganglion kistine sahip olan kişilerin de soğan kürü kullanması tavsiye edilmektedir. Bunun için mor ya da kırmızı soğan kullanılması sonucunda kürün fayda etmeyeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle her zaman için soğan tercihinizi beyaz kuru soğan kullanmanız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilmektedir. Bunun için sadece bir tane kuru soğan ve 400 gram suya ihtiyacınız olacaktır. Dinlenmiş olan ya da klorsuz olan suyun içerisine atacak olduğunuz 1 tane eşit parçalara böldüğünüz kuru soğan 5 dakika boyunca kaynatılacaktır. Bu kürü yaptığınız zaman sabah ve akşam kullanmanız gerekmektedir. Kürün ganglion ya da diğer kistlere fayda sağlayabilmesi için sabah ve akşam saatlerinde aç karnına içmeniz gerekmektedir.

Ganglion kistinin tedavisinde kişiler bu kürü 15 gün boyunca kullanması gerekmektedir. Ardından 10 gün boyunca ara verilecek ve kistin tekrardan uygulanması gerekmektedir. İlk iki kür boyunca devam edilmelidir. Her gün düzenli olarak uygulanmalıdır. Aç karnına aldıktan yarım saat içerisinde herhangi bir şey yememeli, herhangi bir şey içmemeniz gerekmektedir. Çok su ihtiyacınız olduğu zaman çok az miktarda su tüketebilirsiniz.

Kürü yaparken içerisine herhangi bir katkı maddesinin konulması kürün başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu sebeple kişiler sadece soğan ve su karışımı yapıp, süzdükten sonra içmeleri tavsiye edilmektedir.

Kabartma Tozu Suyu

  • 3 litre su;
  • 5 çorba kaşığı kabartma tozu.

5 çorba kaşığı kabartma tozu 3 litre suyun içerisine konulmalıdır. Hafif ılık suyun içerisine konulması durumunda kabartma tozunun daha kolay bir şekilde çözülmesi mümkün olacaktır. Bu çözelti içerisine ganglion kisti olan eliniz batırın. Yarım saat boyunca kistin olduğu eliniz suyun içerisinde tutulmalıdır. Suyun oda sıcaklığında olması ve elin suyun içerisinde konulması durumunda kısa süre içerisinde kabartma tozunun hızlı bir şekilde kiste ulaşılacağı ve kistin iyileşmesi söz konusu olacaktır. Her gün düzenli olarak yarım saat boyunca kistin bulunduğu el kabartma tozunun bulunduğu su çözeltisine batırılması gerekmektedir. Bu kür 30 gün boyunca her gün düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Kil Kompresi

  • 50 gram kil.

Eczaneden ya da aktarlardan satın alacak olduğunuz kil bir gece önceden üzerini kapatacak şekilde su ile yumuşaması sağlanmalıdır. Bütün bir gece suyun içerisinde kalan kist yumuşayacaktır. Bu kistin bulunduğu bölgenin tam olarak üzerini kaplayacak şekilde üzerine konulur. Kilin düşmemesi için üzeri bir bezle sarılır. 1 saat boyunca kistin üzerinde durması gerekmektedir. Daha sonradan bez çıkartılır ve kist bölgeden çıkartılır. Kistin yumuşamasını ve içinde bulunan sıvının azalmasını sağlayacaktır. Kür 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Kistin küçülme durumu meydana gelmemesi durumunda küre devam edilmemelidir.

Deniz Tuzu Kompresi

  • 20 gram deniz tuzu;
  • Yarım litre su.

Deniz tuzu kullanmanız gerekmektedir. Eğer deniz tuzu bulamazsanız sofra tuzu da kullanabilirsiniz. Yarım litre sıcak suyun içerisine atacak olduğunuz tuzun erimesini çözünmesini sağlamalısınız. Suyun soğuması beklenmelidir. Bu suyun içerisine bir yünlü bez bastırılmalıdır. Daha sonrasında kistin bulunduğu bölge sarılması gerekiyor. Bir saate yarın tuzlu suya bastırmış olduğunuz havlu kalması gerekiyor. Ardından havlu çıkartılır ve sarılan bölge sabunla yıkanarak temizlenir. Bu tedavi yöntemini 10 gün boyunca her gün günde bir kaç defa yapmanız sonucunda kistin küçülmeye başladığını göreceksiniz.

Dulavrat Otu Çayı

  • 1 yemek kaşığı dulavrat otu;
  • 1 su bardağı dinlenmiş su.

200 gram suyun içerisine koyacak olduğunuz 1 çorba kaşığı dulavrat otu koyulur ve 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ardından yarım saat boyunca demlenmesi beklenir. Klorsuz su kullanabileceğiniz gibi dinlenmiş suyu da kullanacak olduğunuzu unutmamalısınız. Musluktan akan suyun bitkisel tedavisi konusunda faydalı olmayacağı da unutulmamalıdır. İlacın yan etkileri arasında kişilerin susuz kalması gibi bir durum kalabilir. Susuzluk çekebileceğiniz gibi aynı zamanda da kan şekerinin düşmesi sonucunda baş dönmesine de neden olabilecek bir bitki olmaktadır. Bu nedenle de hamile bayanların ayrıca bebeğini emziren annelerin kullanması da sakıncalı olacağından doktorlarına danışarak kullanmaları tavsiye edilmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle