Göğüs Kisti İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs kisti olan bayanların bitkisel tedavi yöntemlerini kullanarak, kiste iyi gelen kürler sayesinde var olan kistlerinden kurtuldukları bilinmektedir. Özellikle de kompres ya da bitkisel çaylar faydalıdır.

Göğüs Kisti Bitkisel Tedavisi

 • 3 çorba kaşığı rezene meyveleri;
 • 3 çorba kaşığı papatya çayı;
 • 3 çorba kaşığı kiraz yaprağı;
 • 4 çorba kaşığı nane;
 • 500 gram kaynamış su.

Sakin verdiği kadar oluşan ağrının da giderilmesi tedavisinde uygulanacak bir kür olmaktadır. Bütün malzemeler harmanlanır. Yarım litre daha önceden kaynatmış olduğunuz suyun üzerine  harmanladığınız malzemeler konulur. 30 dakika kısık ateş üzerinde kaynatıldıktan hemen sonra 30 dakika süresi içerisinde demlenmelidir. Daha sonradan süzülür. Tadı biraz acı olabilir. Mümkünse içerisine hiçbir katkı maddesi koymadan yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam aç karnına içmelisiniz. Tadından dolayı içmekte zorlanan kişilerin içerisine bir çay kaşığı bal ilave edebilir. Kür 3 ay boyunca her gün kullanılmalıdır.

Kırmızı Pancar

 • 100 gram kırmızı pancar;
 • 2 yemek kaşığı sirke.

Pancar hafif haşlanması gerekmektedir. Üzerine 2 yemek kaşığı sirke eklemesi yapmalısınız. Bu malzemeler kitlenin olduğu bölgeye sarılmalıdır. Bütün bir gece boyunca kistin üzerinde kırmızı pancar durmalıdır. Göğüs sarılmalıdır ve kür 21 gün boyunca uygulanır.

3 gün ara verdikten sonra tekrardan uygulanmalıdır. Enfeksiyonlu bölge hızla iyileşecektir.

Brokoli Kürü

 • 250 gram brokoli;
 • 1 bardak sirke;
 • Yarım litre su.

Brokoli haşlamaya başlamadan önce bir bardak sirkeli suyun içerisinde bekletilmelidir. Bu sayede mikropları ölecektir. Ardından soğuk suyun altında yıkanmalıdır. 500 gram ılık klorsuz suyun üzerine koyacak olduğunuz küçük dilimler şeklinde doğradığınız brokoli on dakika süresi içerisinde orta ateşte kaynattıktan hemen sonra yarım saat süresi boyunca demlenmesi için brokoliler suyun içerisinde kalmalıdır. Bu kürü ikiye bölün. Yarısını sabah aç karnına geri kalanını ise öğlen aç karnına tüketmelisiniz. Kürü toplamda 21 gün boyunca uygulamanız gerekmektedir. Daha sonrasında 7 gün süresi boyunca ara verilmeli ve küre tekrardan başlanmalıdır.

Civanperçem Çay

 • 1 yemek kaşığı civanperçemi;
 • Yarım litre su;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • Çeyrek limon suyu.

Yarım litre suyun içerisine yaklaşık olarak 10 gram kadar civanperçemi ilave edilerek yarım saat boyunca kaynatılması gerekmektedir. Ocağın altı kapatıldıktan sonra yirmi dakika süresi içerisinde demlenmesi için bırakılır. Daha sonradan süzüldükten sonra içerisinde yarım limon sıkmalı ve yarısını alın üzerine 1 çay kaşığı kadar bal ekleyin. Bunu sabahları ilk olarak aç karnına tüketmelisiniz. Geri kalan yarısını ise içine yine 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek kalanını ise akşamları içmenizde fayda vardır.

Kürün kullanım süresi 20 gün olmaktadır. Sonrasında 10 gün ara verilir.

Dulavrat Suyu

 • 100 gram dulavrat otu.

Zararlı tonikleri atma konusunda ve anti inflamatuar özelliğinin sayesinde birçok kişi hayatı içerisinde meme bölgesinde kist yaşaması durumunda aynı zamanda da antitümör özelliğinin sayesinde çoğu kişilerin kist tedavisinde başarılı olmaktadır. Ayrıca Dulavrat otu kan şekerinin normale dönmesine neden olacaktır. Bu nedenle de düşük kan şekerine sahip olan kişilerin bu otu kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Ayrıca gebe kadınların ya da emzikli annelerin mutlaka bu otu kullanacakları zaman doktorlarına danışarak kullanmaları tavsiye edilmektedir. 100 gram dulavrat otunu meyve sıkacağında sıkmalısınız. Posasını atın. Suyundan her zaman için kist tedavisi için sabah aç karnına ve akşam yemeklerden 2 saat sonra içmeniz tavsiye edilmektedir. Faydaları olması nedeniyle sizlerde kısa süre içerisinde kistin yok olduğunu fark edeceksiniz.

Sarı Kantaron

 • 20 gram sarı kantaron bitkisi;
 • 250 gram su.

Bir bardak kaynamış suyun içerisine 20 gram sarı kantaron konulması gerekmektedir. 1 saat boyunca demlenmesi beklenir. Bir gazlı bez alınır ve suyun içerisine batırılır. Bu kompresi her zaman için gece yapmanız önerilmektedir. Sarı kantaron içerisine batırmış olduğunuz gazlı bez kist olan göğsünüze konulur. Bütün bir gece boyunca beklenmelidir. Sarmanız sonucunda daha da etkili olacağı unutulmamalıdır. Bu yöntem kist tedavisinde oldukça etili olmaktadır.

Ceviz Kabuğu Kürü

 • 10 tane ceviz kabuğu;
 • 500 gram su.

10 tane ceviz kırılarak içi çıkartılır. Göğüs kistine iyi gelen bu suyu hazırlamak için klorsuz su kullanmanız sonucunda fayda sağlayacaktır. Suyun içerisine koyacak olduğunuz cevizleri ağzı kapalı bir kavanozda 1 hafta boyunca bekletmelisiniz. Daha sonradan süzülür. Süzdüğünüz suyu buzdolabında saklayabilirsiniz. Her sabah boş mideye 1 fincan almanız göğüs kistine son derece faydalı olacak ve kistin erimesini de sağlayacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle