Kist Tedavisinde Etkili Olan Bitkisel Tedavi Kürleri

Kist tanısı konulan hastanın, kist ve miyom tedavisinde etkili olması için uygulayacak olduğunuz bitkisel kür tarifleri ve kullanım miktarları ile kist küçülmesini sağlayabilirsiniz.

Kist Bitkisel Tedavisi

 • 10 gram aslanpençesi;
 • 200 gram su.

Organlar üzerinde meydana gelen kistlerin tedavisinde hızla iyileşme sağlayacak olan kürlerin başında aslanpençesi kürü gelmektedir. Bu kürün yapımı için aktarlardan satın alacağınız aslanpençesi bitkisine ihtiyacınız olacaktır. Kürü yaparken içerisine herhangi bir madde koyarak tatlandırıcı koymamanız gerekiyor. Kullanacak olduğunuz suyun hazır su ya da dinlenmiş olan klorsuz su olmasına da dikkat etmeniz kürün etkili olmasında yararlı olacaktır. Kaynamış olan suyun içerisine yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı civarında atacak olduğunuz aslanpençesi bitkisinin kısık ateş üzerinde 5 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra demlenmesi için suyun ılık olması beklenecektir. Sonrasında bu elde etmiş olduğunuz bitkisel kürün kist tedavisinde etkili olması için sabah ve akşam belli saatlerde 15 gün boyunca içilmesi gerekiyor.

Soğan Sumak Kürü

 • 1 tane orta büyüklükte kuru soğan;
 • 2 yemek kaşığı sumak.

Kadınlarda meydana gelen kist ya da miyom tedavisinde etkili olacak bitkisel tedavisi için etkili olacak kürlerden bir tanesi beyaz soğan ile ve sumak ile hazırlayacak olduğunuz kür olacaktır. Pankreas üzerinde meydana gelen kistlerin tedavisinde çok etkili olur. Ayrıca soğan sumak kürünün miyom tedavisinde etkili olacağından bu kür miyom sorunu olan kadınlarında evlerinde etkili olacak bir kür olacaktır. İyi gelecek olan bu kür hastalıkları tedavisi için iyi gelecektir. Soğan ince bir şekilde doğranmalı, üzerine de sumak eklenerek karıştırılır.

Soğan salatası gibi yapacak olduğunuz ve üzerine sumak ekleyin. Akşam yemeğinden 2 saat önce aç karnına tüketin.

Bitkisel Çay

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron;
 • 1 yemek kaşığı civanperçemi;
 • 1 yemek kaşığı kuru nane
 • 400 gram su.

Kist olması durumunda bunun tedavisi için yardımcı olacak etkili bir tedavi yöntemlerinden bir tanesi de yukarıda yazmış olduğumuz bitkileri 2 su bardağı dinlenmiş ya da satın aldığınız hazır suyun içerisine bütün malzemeler eklenmelidir. Verilen ölçülerde bütün malzemeler eklenmelidir. Fakat kullanacak olduğunuz papatyanın mutlaka küçük kır papatyası olması gerekmektedir. Yaklaşık olarak yarım saat boyunca kaynatılması gerekiyor. Sonrasında bitkisel tedavinin gerçekleşmesi için demlenmesi gerekiyor. Bu kür pankreas ya da miyom tedavisinde de etkili olacaktır.

Tatlandırıcı madde ya da şeker gibi maddeler konulmadan elde ettiğiniz suyun yarısı sabah aç karnına, kalan yarısını da akşam içmeniz gerekiyor.

Ceviz Kürü

 • 10 tane ceviz kabuğu;
 • 500 gram su.

Orta büyüklükte ceviz kırılarak içi çıkartılır ve kabukları 500 gram suyun içerisine konularak güneş ışığı almayacak bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. 15 gün boyunca bekletilmesi gerekiyor. Sonrasında içerisinde ki ceviz kabukları süzülmeden günde üç defa bir fincan kadar ceviz kabuğu suyu içilmesi gerekiyor.

Miyom tedavisinde de etkili olacak bu kür için 15 gün boyunca düzenli olarak içilmesi gerekiyor.

Kırlangıç Otu Kürü

 • 200 gram bal;
 • 20 gram kırlangıç otu suyu.

Kist tedavisinde etkili olan bu kürü yapabilmek için kırlangıç otu suyundan 20 gram yaklaşık olarak 1 çay bardağı kadar kırlangıç otunun suyu ve organik bal ilave edilerek karıştırılması gerekiyor. Bal ile kırlangıç otu suyunun karıştırılması gerekiyor. Elde edilen bu kür günde 3 defa tüketilmesi gerekiyor. Her zaman öğünlerden önce 1 yemek kaşığı aç karnına yemelisiniz. Bu kür 21 gün boyunca tüketmesi daha sonrasından 1 hafta ara verilerek kürün tekrar etmelisiniz.

Dulavrat Otu Kürü

 • 2 yemek kaşığı dulavrat otu;
 • 1 tatlı kaşığı akasya yaprağı;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 200 gram su.

Meydana gelen kistin boyutlarının hızlı bir şekilde küçülmesi, tedavisinde yardımcı olması amacıyla dulavrat otu ve kurutulmuş akasya yaprağından belirtilen ölçü miktarında 200 gram suyun içerisine konularak 10 dakika boyunca kaynatılmalı, süzülmeden 1 çay kaşığı bal ilave edilmeli ve sonrasında içilmelidir. Bu kür her sabah aç karnına içilmeli ve kist tedavisinde 15 gün boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.

Soğan Kürü

 • 1 tane kuru soğan;
 • Klorsuz su.

Beyaz soğan ile elde edecek olduğunuz soğan suyunun miyom tedavisinde ya da pankreas kistlerinin yok olmasında oldukça etkili olan bir bitkisel kür olmaktadır. Kullanacağınız soğanın mor ya da kırmızı soğan olması bu kürün etkili olmayacağını ve etkili olması için sadece beyaz soğan eklemeniz gerekiyor. Soğanlar 200 gram civarında suyun içerisine konularak, ağzı kapalı bir şekilde kaynatılmalı sonrasında aç karnına gün içinde iki defa içilmelidir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 3 oy, ortalama: 4,33 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle