Kist Tedavisinde Uygulanan Soğan Kürü Tarifi ve Kullanım Şekli

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu başta yumurtalık kisti, rahim kisti ya da miyom tedavisinin yanı sıra vajinal akıntı ve adet düzensizliği yaşamakta olan kadınlara soğan suyunu tüketmelerini tavsiye ediyor.

Kist Tedavisinde Soğan Kürü

Soğan kürü birçok kist tedavisinde kullanılmakta olan ve başarılı sonuçların elde edildiği bir kür olmaktadır. Soğan kürünü sizlerde evinizde kist yumurtalık kisti için uygulayacağınız zaman mutlaka tercih edecek olduğunuz soğanın beyaz soğan olmasına dikkat etmelisiniz. Mor ya da kırmızı soğan kullanan kişilerin yapacak olduğu bitkisel tedavi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre başarısızlıkla sonuçlanacak olduğundan mutlaka beyaz soğan ile bu kürü yapmanız konusunda bilgilendirmektedir.

Hazırlanması

 • 1 tane orta büyüklükte kuru soğan;
 • 250 gram su.

Kuru soğan eşit parçalara bölünerek içerisinde ki zarın çıkartılması gerekmektedir. 250 gram suyun içerisine parçalar atılır. Kürü yaparken her zaman için kullanacak olduğunuz suyun klorsuz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Suyun içerisinde soğanlar yarım saat boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Süzülme işlemine geçmeden önce ılık bir hale gelmesi beklenir. Bu sırada demleme işlemi de yapılmış olacaktır. Soğanlar suyun içerisinden çıkartılır.

İçerisine hiçbir katkı maddesi konulmadan içilmelidir. Bal dahi ilave edilmesi kürün başarısız olmasına neden olacaktır.

Kürün kullanım şekli: Bayanların rahim kistine ya da over kisti tedavisinde kullanacak oldukları bu kür her zaman için başarılı sonuç elde etmesi için adetin son günü uygulamaya başlamaları gerekmektedir. 15 gün boyunca İbrahim Saraçoğlu tarafından kullanmaları tavsiye edilmektedir. 15 gün bitiminde ise küre ara verilir. Kadınların tekrardan adet oldukları günün sonunda yine başlanır ve 15 gün boyunca her gün sabah ve akşam bir su bardağı taze bir şekilde kaynatarak içmeniz de fayda olacaktır.

Kullandığınız kuru soğanın yeni mahsul olmasına dikkat etmelisiniz. Filizlenmiş olan soğanları kullanmamalısınız. Her zaman için soğanın kabuklarını soyduktan sonra içerisinde ki zar kısmını da ayıklamalısınız. Çok küçük parçalara bölmeden eşit parçalar halinde suyun içerisine koymalısınız. Çok sıcak içmemelisiniz. Boğazınız yanabilir.

Faydaları

Bu yapmış olduğunuz soğan kürünün birçok kist tedavisi amacıyla uygulayacak olduğunuzu unutmamalısınız. Özellikle rahim kisti, over kisti bayanlarda meydana gelen miyom tedavisinde oldukça başarılı olmaktadır. Ayrıca polikistik over gibi sorunların da önüne geçmesi ile bilinmektedir. Erkeklerde meydana gelen prostat büyümesi, hamile kalamayan bayanların tedavisinde de kullanılacağı gibi menopoz döneminde ki o şiddetli belirtileri azaltmak amacıyla da kullanılacak olan bitkisel kür olarak sizler de soğan kürünü her zaman için tüketmelisiniz. Soğan sadece bir sebze olarak değerlendirilmemelidir. Yemeklere tat vermesi için kullanmakta olduğunuz soğan doğal bir antibiyotik görevi bulunmaktadır. İçerisinde birçok vitamin barındırmaktadır. En çok A, C ve B vitamin açısından zengin olmaktadır. İyot fazlasıyla bulunmaktadır. Bu nedenle de şifalı bir sebze olarak tüketilmesinde bir sakınca olmayacaktır.

Birçok bayanın aklına soğan suyu rahim kistine ya da miyom tedavisinde iyi gelir mi sorusu akıllara gelmektedir. Soğan suyu yıllardır kullanılmakta olan ve günümüzde hala bitkisel tedavi amacıyla kullanılan bir sebze olmaktadır. Bu nedenle de soğan suyunun her zaman miyom, over kisti ya da rahim kisti olan kişilerin soğan suyundan fayda sağlayacakları da unutulmamalıdır.

 • Çikolata kisti ve miyom oluşması durumunda tedavi edici özelliğine sahiptir;
 • Polikistik over sorunu yaşayan kişilerin güvenerek kullanacağı bir kürdür;
 • Kadınlarda meydana gelen adet düzensizliği olduğu zaman adet döngüsünü düzenleyecektir;
 • Menopoz dönemi içerisinde var olan şikayetleri yarıya indirecektir;
 • Vajinal akıntıya sahip olan kadınların tüketmesi durumunda akıntıları son bulacaktır;
 • Daha çok erkeklerde görülen kıl dönmesi tedavisinde kullanılır;
 • Soğan suyunun hamile kalamayan bayanların tedavisinde de kullanılması ile bilinmektedir;
 • Cilt üzerinde çıkan sivilcelerin ve aknelerin son bulmasını sağlayacaktır;
 • İçerisinde bol miktarda sulfosid bulunmaktadır. Bu madde sayesinde doğal bir antibiyotik olmaktadır;
 • Kullanan kişilerin dolaşım sistemini düzenleyecek etkisi bulunmaktadır;
 • Bağışıklık sisteminde sorun olan kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirecek özelliğe sahip olmaktadır;
 • Yağlanmanın önüne geçeceği gibi, iştah kesici özelliğine de sahip olmaktadır;
 • Zayıflama konusunda yardımcı olur;
 • Balgam söktürücü doğal bir bitki olmaktadır;
 • Stresli zamanlarınızda kullanabilirsiniz;
 • Antibiyotik özelliğinin olması nedeniyle prostat iltihabı tedavisinde erkekler kullanabilir;
 • Sinüzit hastalığının daha da ilerlemesini durduracaktır.

İbrahim Saraçoğlu eğer erkeklerde prostat sorunu varsa ve kadınlarda da polikistik over kisti görülmesi durumunda soğan kürünü 15 gün boyunca tüketmelerini önermektedir. Yüzyıllardır kullanılan bu kür sayesinde birçok insan vücudunda meydana gelen kistlerden kurtulmasını sağlamaktadır. Çikolata kisti de birçok kadında bulunmaktadır. Ayrıca miyom sonucunda birçok kadının adet düzensizliği yaşadığı da bilinmektedir. Vajinal akıntısı olan ve menopoz dönemi içerisinde şikayetlerinden yakınan, sürekli ateş basması ve sinirli bir hal alan kadınların bu kürü 15 gün boyunca kullanmalarının çok fayda sağlayacak oldukları unutulmamalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle