Kist Tedavisinde Etkili Olan Bitkisel Kür Tarifleri

Kistin eriyerek yok olmasını sağlamak için kist tedavisinde etkili olan bitkisel kürleri yaparak kist tedavisinde hızla iyileşme sağlayabilir ve kistin erimesini hızlandırabilirsiniz.

Kist Tedavisi İçin Bitkisel Kürler

 • 1 çorba kaşığı karahindiba;
 • 1 su bardağı su;
 • 1 çay kaşığı bal.

Alternatif tıp denildiği zaman kist tedavisinde etkili olan bitkisel kürlerin başında karahindiba kürü gelmektedir. Bunun için kurutulmuş ya da taze karahindiba bitkisinden 1 yemek kaşığı kadar kaynamakta olan suyun içerisine atılarak 10 dakika boyunca kısık ateş üzerinde kaynatılması gerekiyor. Bu kürü sade bir şekilde içeceğiniz gibi aynı zamanda da içerisine baldan 1 çay kaşığı kadar ekleyerek içebilirsiniz. Kürün 15 gün boyunca her sabah kahvaltıdan yarım saat öncesinde içilerek sonrasında kahvaltı yapılmalıdır. 15 gün bitiminde kür için 3 gün ara verilmeli ve tekrardan kist iyileşene kadar 15 gün boyunca her sabah aç karnına karahindiba kürü içilmelidir. Bu kürü yumurtalık kisti olan bayanların içmesi özellikle önerilmektedir.

Doktor tarafından yumurtalık kisti için önerilen doğum kontrol haplarını kullanırken, bunun yanında karahindiba bitkisel tedavisini uygulamanız daha hızlı iyileşmenizi sağlayacaktır.

Dulavrat Otu Kürü

 • 7 gram dulavrat otu;
 • 200 gram su.

İnsanlara kist tanısı konulduktan sonra, akıllara kiste ne iyi gelir sorusu gelmektedir. Bunun için evinizde uygulayacak olduğunuz kürlerin arasında dulavrat otu ile elde edecek olduğunuz bitkisel kür gelmektedir. Bu kür için dulavrat otundan 1 yemek kaşığı miktarında yaklaşık olarak 7 gram kadar suyun içerisine konularak 10 dakika boyunca kaynatılması gerekiyor. Kürün etkili olabilmesi için her zaman ağzı kapalı bir cezvede kaynatın. 10 dakika sonrasında ağzı açılmadan suyun ılık bir hale gelmesi beklenmesi gerekiyor. Suyun ağzı yakmayacak kadar ılık olduğu zaman sabah aç karnına ve akşam yemeğinden 2 saat sonra bu kür taze yapılarak hasta tarafından içilmesi gerekiyor.

Kist tedavisinde etkili olan dulavrat otu aynı zamanda iyi gelmesi için doktorun önermiş olduğu doğum kontrol hapını da düzenli olarak kullanmanız sizlerde daha hızlı iyileşme belirtisi gösterecektir.

Kırlangıç Otu Kürü

 • 20 gram kırlangıç otu;
 • 500 gram su.

Kist tedavisinde iyileşme sağlayacak olan etkili olan kürlerden bir tanesi de kırlangıç otu kürü olmaktadır. Sabah demleyecek olduğunuz kürün yarısını sabah diğer yarısını ise akşam tüketmeniz son derece faydalı olacaktır. Yarım litre suya kırlangıç otundan yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı kadar eklenerek kaynatılmalıdır. Hastanın süzme işlemi yapmadan 10 dakika boyunca demlenmesini beklemeli ve su soğuması sonucunda hastanın 1 su bardağı kadar süzmüş olduğu kırlangıç otu suyunu sabah ve kalanını da akşam 21 gün boyunca içmesi sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Ceviz Kabuğu Kürü

 • 10 tane cevizin kabuğu;
 • 1 litre klorsuz su.

Doktor tarafından kist tedavisi hastaya başladığı zaman, iyileşmeyi hızlandıracak bitkisel kürlerin de tedaviyi desteklemesi için kullanılabilir. Bunun için evinizde uygulayacak olduğunuz kürlerden bir tanesi de ceviz kabuğu kürü olmaktadır. 10 tane orta büyüklükte ceviz kırılarak içi çıkartılır. Kür için cevizin içine değil, kabuklarına ihtiyacınız olacaktır. Cam kavanozun içerisi 1 litre su ile doldurularak içerisine kırmış olduğunuz cevizin kabukları atılarak kavanozun ağzının kapatılması gerekmektedir. Kavanozun 10 gün boyunca ağzı kapalı bir şekilde güneş ışığı almayacak bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Sonrasında elde edilen kür her sabah aç karnına 1 çay bardağı kadar içilmesi gerekiyor.

Bu kür bitene kadar buzdolabında saklamanız gerekmektedir. Kür bittikten sonra 1 hafta ara vermeli ve sonrasında tekrardan ceviz kabuğu kürüne başlanmalıdır.

Soğan Kürü

 • 1 tane kuru soğan;
 • 200 gram su.

Kistin iyileşmesinde hızlanması için soğan kürü uzun yıllardır kullanılmakta olan alternatif tıp olarak tavsiye edilmektedir. Soğan kürü yaparken malzemeler arasında ki soğana çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırmızı soğanın kist tedavisinde asla etkili olmayacağını, her zaman için beyaz renkte olan kuru soğanın kist tedavisinde başarılı olacağı bilinmelidir. Bunun için kullanacağınız su bardağı miktarında suyun ağzı kapalı bir kabın içerisine konularak kaynatılması gerekiyor. Soğanları her zaman için küçük parçalara bölerek kaynatmanız gerekiyor. Kaynadığı zaman ocağın altı kapatılır fakat kabın ağzı açılmaması gerekiyor. Su ılık olunca bu kür her sabah ve her akşam içilmesi oldukça faydası olacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle