Kist Tedavisinde Etkili Olan Bitkisel Kür Tarifleri

Kist tedavisinde kullanılarak, kistin yok olmasında etkili olan ve kist tedavisine iyi gelen bitkisel kür tarifleri, yapılışı ve kürün kullanım şekli bulunmaktadır.

Huş Mantarı Kürü

 • 200 gram huş mantarı;
 • 1 litre su.

Her türlü kistin kısa süre içerisinde yok olması için evinizde uygulayacak olduğunuz bitkisel kürlerden bir tanesi de huş mantarı olmaktadır. Bunun için taze olan huş mantarından 200 gram kadar bir kabın içerisine koyduktan sonra üzerine 1 litre kaynar su ilave ederek 6 saat boyunca mantarın suyun içerisinde kalmasına dikkat edin. Daha sonradan mantarın suyu süzülmeden ocağın üzerine konularak kısık ateşte pişirilmelidir. Fakat su kaynamaya yakın ocağın altını kapatın. Sonrasında haşlanmış olan mantar bir kaşık yardımıyla ezilmelidir. Bu kürden her sabah ve akşam uyumadan önce aç karnına 1 yemek kaşığı tüketmelisiniz. Bu tedavinin sonucunda kist erir. Fakat kistin eriyip yok olması için kullanım süresi düzenli olmalı ve en az 2 ay olmalıdır.

Civanperçemini Çayı

 • 1 çorba kaşığı civanperçemini;
 • 1 çorba kaşığı aynısafa;
 • 1 çorba kaşığı kırlangıç otu;
 • 250 gram su.

Bulunduğu bölgede kistlerin tedavisinde etkili olacak ve erimesinde iyi gelen bitkisel tedavisi için yukarıda yazmış olduğumuz bitki otlarından 1 çorba kaşığı kullanmalısınız. 250 gram su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine atılarak ağzı kapalı olacak şekilde 5 dakika süresince kısık ateşte hastanın kaynatması gerekiyor. Bu kürün etkili olması ve kistin erimesi için çayın ağzı yakmayacak şekilde ılık olması ve demlenmesi için 15 dakika süzmeden bekleyin.

Sonrasında bal ya da şeker içerisine koymadan aç karnına kahvaltıdan yarım saat öncesinde, akşam ise yemeklerden 2 saat sonra içmeniz etkili olacaktır.

Andız Otu Çayı

 • 30 gram andız otu;
 • 1 yemek kaşığı maya;
 • 3 litre su.

Kist tedavisinde etkisi olması ile bilinen ve uzun yıllardır pankreas kisti başta olmak üzere tüketilen andız otu çayını yapabilmek için 3 litrelik ağzı kapalı olan bir kavanozun içerisine 30 gram yaklaşık olarak 4 yemek kaşığı andız otu koyun, üzerine kuru maya 1 yemek kaşığı yoğunluğunda atarak üzerine kaynatmış olduğunuz 3 litre su ilave edilerek, güneş ışığı görmeyecek serin bir yerde ağzı kapalı olacak şekilde 21 gün boyunca kapalı olarak tutun. Serin ve karanlık bir ortamda ağzı kapalı olacak şekilde tuttuğunuz andız otunu 3 hafta sonrasında ağzını açarak her sabah 1 çay bardağı aç karnına için. Bu kürü toplam 21 gün uygulamanız pankreas kitlerinin yok olmasında iyi gelen bir kür tarifi olmaktadır.

Bitki Çayı

 • 1 tutam mısır püskülü;
 • 1 yemek kaşığı kuru nane;
 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron;
 • 1 yemek kaşığı civanperçemi;
 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş kır papatyası;
 • 1 litre su.

Kist tedavisi için iyi gelen ve evinizde yapacak olduğunuz bitki çayı için klorsuz su kullanarak yapmanız daha etkili olacaktır. Bunun için marketlerden satın alacağınız suyu da bitkisel çayı yaparken kullanabilirsiniz. 1 tane mısırın püsküllerini 1 litre suyun içerisine koyduktan sonra sırası ile birer yemek kaşığı kuru nane, kurutulmuş sarı kantaron, civanperçemi ve kır papatyası ekleyerek 1 saat boyunca suyun içerisinde bütün bitkileri bekletin. Bu bitki çayını yaparken her zaman kır papatyası kullanmalısınız. Sonrasında ağzı kapalı olacak şekilde 30 dakika boyunca kaynatmalı ve yine ağzı kapalı bir şekilde 1 saat boyunca demlenmesi için beklenmelidir. Bir süzgeç yardımıyla süzerek, suyundan sabah ve akşam içmelisiniz.

Bu kürü toplam iki gün boyunca kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanımı sonucunda kistin yok olduğunu fark edeceksiniz.

Dulavrat Otu Kürü

 • 20 gram dulavrat otu;
 • 200 gram su.

Kistlere iyi gelen ve onların yok olmasını sağlayan kürlerden biri de dulavrat otundan elde edecek olduğunuz bitki çayı olmaktadır. Daha çok yumurtalık kistlerinin ve pankreas kistlerinin oluşması durumunda etkili olan bu kürün pankreas kisti tanısı konulması durumunda 2 ay boyunca her sabah aç karnına içmeniz tavsiye edilir. Kist giderici özelliği olan bu kürü elde etmek için 2 çorba kaşığı miktarında olan 20 gram dulavrat otunun 200 gram suyun üzerine koyun. 20 dakika süresince kısık ateş üzerinde kabın ağzını açmadan kapalı bir şekilde kaynatın. Kist tedavisinde iyi gelen bitkisel tedavi için kistin yok olması için her zaman yemek yemeden önce günde iki defa içilmelidir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 3,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle