Memede Kist Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Memede kisti olan kişilerin sebze ağırlıklı yemekler yemesi ve iyot bakımından zengin olan gıdalar tüketmelidir. Ayrıca bazı bitki çayları da kistin yok olması konusunda yardımcı olacaktır.

Memede Kist Bitkisel Tedavisi

Bitkisel Çay

  • 100 gram ökse otu;
  • 50 gram ceviz kabuğu;
  • 50 gram pelin otu;
  • 1 litre su.

1 litre su 10 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra içerisine sırasıyla bütün malzemeler konulması gerekmektedir. Kaynar suyun içerisine atmış olduğunuz bütün malzemeler 30 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. 10 dakika boyunca demlenmesi beklenecektir. Ardından bu kürü 15 gün boyunca her sabah aç karnına, öğlen yemeklerden 1 saat sonra ve akşam yemeklerden önce tüketilmelidir. Bitki çayı kist tedavisine iyi gelmektedir. Bu nedenle de kullanırken 15 gün boyunca ara vermeden gün içerisinde 3 defa söylendiği gibi uygulamanız sonucunda kistin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Kürün söylenen miktarda ve söylendiği şekilde içilmesi uygun olacaktır.

Pelin otunun yan etkileri arasında bağımlılık yapma gibi bir durum söz konusu olacağından çok fazla tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.

Dulavrat Otu Çayı

  • 10 gram dulavrat otu;
  • 250 gram kaynar su.

Kaynamakta olan suyun içerisine katacak olduğunuz 10 gram dulavrat otu 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. Daha sonradan demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ağzınızı yakmayacak şekilde ılık olması durumunda günde bir defa akşamları içmeniz tavsiye edilmektedir. Kürün uygulama süresi 21 gün olmaktadır. 7 gün ara verilir ve tercih edilmesi durumunda tekrardan başlanır.

Lahana Kompresi

Beyaz lahanalar temiz bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Hafif haşlamış olduğunuz lahanalar daha önceden kistin olduğu bölgeye sürmüş olduğunuz tereyağının üzerine koymalısınız. Hafif haşlamış olduğunuz lahanalar soğuduktan sonra koymanız tavsiye edilmektedir. Özellikle de kistin iltihaplanması sonucunda ağrı meydana gelmesi durumunda kişilerin iyileşmesi için 3 hafta boyunca her gece lahana kompresi uygulamanız tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Memede Kist Bitkisel Tedavi

  • 100 gram brokoli;
  • Yarım litre su.

Basit meme kisti olan kişilerin tedavisinde kullanacak olduğu brokoli kullanmaları tavsiye edilmektedir. Kürü yapmak için 100 gram brokoli yarım litre suyun içerisinde kaynatılması gerekmektedir. Altı dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ilık olması beklenecektir. Bu yapmış olduğunuz brokoli süzülmesi gerekmektedir. Daha sonradan ilk yarısını sabah kahvaltı yapmadan önce yarım saat öncesinde alınmalıdır. Her zaman faydalı olması için basit kist tedavisinde aç karnına içmeniz gerekmektedir. Kalan brokoli suyunu ise öğlen yemeğinden önce içmeniz gerekmektedir. Haşlamış olduğunuz brokoliyi bir defa haşlayın. Asla ikinci kez haşlanmamalı gerekmektedir. Ayrıca haşladığınız brokoliyi tüketmek zorunda değilsiniz. Ama tüketmeniz de fayda sağlayacak olduğunu da unutmamalısınız. Bu kürü 21 gün boyunca uygulamanız İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilmektedir. Kür daha sonradan 3 gün ara verilir ve tekrardan tercih edilmesi durumunda 21 gün boyunca kullanılmalıdır. Kürün atlatılmaması ve düzenli olarak alınması gerekmektedir.

Memedeki Kistlere İyi Gelen Bitkiler

Meme kistleri ya da lezyonları olması durumunda kişilerin beslenme düzenini ayarlaması gerekmektedir. Tüketmesi gereken ve tüketmemesi gereken besinler bulunmaktadır.

Beslenmesinde kişinin sebzelere ağırlık vermesi gerekmektedir. Taze yeşil sebzeler tüketmek her zaman için meme kistine fayda sağlaması ile bilinmektedir. Özellikle de kistin oluşması sonucunda iltihap meydana gelmesi durumunda ağrı meydana gelecektir. Bu ağrıyı yeşil yapraklı olan sebzeler tüketmeniz son derece faydalı olacaktır. Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, maydanoz ya da dereotu, brokoli gibi sebzeleri tüketmek hastalığın tedavisinde son derece başarılı olmaktadır. Aynı zamanda da vücutta bulunan zararlı toksinlerden temizlenmesini ve bu toksinlerin vücuttan atılması konusunda temizlenmesinde yardımcı olacaktır.

Deniz sebzeleri de memede meydana gelen kistlerin erimesi konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle de yosun tüketilmesi, dulse gibi deniz sebzeleri iyot bakımından zengin olması nedeniyle son derece sağlıklı olacak ve kullanılması da faydalı olacaktır.

Daha çok hastaların lif bakımından zengin olan besinler tüketilmesi gerekmektedir. Yüksek tansiyon hastası olmaması durumunda iyot bakımından zengin olan gıdalar tüketilmesi her zaman için faydalı olacaktır. Ağrısının hastanın olması durumunda kullanacak olduğu papatya çayının sakinleştirici özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca hastaların fesleğen ya da ahududu tüketmeleri de tavsiye edilecektir. Memelerinde kist olması durumunda kişilerin hayatı içerisinde nane çayı tüketmesi ya da dulavrat otunun kökünden yapacağı kürler de kistin erimesi konusunda yardımcı olacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle