Rahimde Kist Tedavisi İçin Bitkisel Kür Tarifleri Nelerdir?

Rahimde 3 santimden daha küçük kisti ya da miyomu olan bayanların bu kist ve miyomları bitkisel tedavi yoluyla tedavi etmek için birçok kür ve birçok besin bulunmaktadır. Bunları düzenli kullanın.

Rahimde Kist Bitkisel Tedavi

Rahim kistine sahip olan kişilerin Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önermekte olduğu kistin erimesi konusunda çok başarılı olan ve kullanan kişilerin rahimde kist ya da miyom varsa bunları yok ettiği kür soğan kürü olmaktadır. Soğan kürünün kullanımı da yapımı da çok kolay olduğundan sadece rahimde ya da miyom için bu kürü uygulamamalı ve bütün kist tedavisinde de uygulamanız gerekmektedir. Kürün tarifi ise şu şekildedir:

  • 1 tane kuru soğan (beyaz olması gerekiyor);
  • 1.5 su bardağı su.

Soğan kürü için gerekli malzemeler her evde bulunan malzemeler olmaktadır. 1 tane beyaz soğanı dört eşit parçaya böldükten sonra kullanacak olduğunuz 1.5 su bardağı suyun koyduğunuz tencerede ağzı kapalı bir şekilde pişirmelisiniz. Bu kürü yaklaşık olarak 15 dakika pişirdikten sonra kürün ağzını açmadan 15 dakika boyunca demlenmesini beklemelisiniz. Ilık olması durumunda soğanlar içerisinden çıkartılması gerekmektedir. Bu kürü aç karnına içmeniz fayda sağlayacak ve tok karnına içmenizin herhangi bir faydası olmayacaktır. Adet döneminiz içerisinde uygulamamalı ve adet bittikten hemen sonra küre başlamanız gerekmektedir. 15 gün boyunca uygulamanız gerekmektedir. Daha sonradan 10 gün kadar ara vermeli ve tekrar ikinci küre adet döneminin son günü başlamanız gerekmektedir. Bu kist tedavisinde daha çok 3 santimden küçük olan kistlerin ve miyomların tedavisinde başarılı olmaktadır.

Soğan kürünü her zaman düzenli olarak yapmalı, aksatmadan günde 2 defa aç karnına tüketmeniz fayda sağlayacaktır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

  • 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi;
  • 200 gram su.

Kadınlarda oluşan miyom ya da kistlere iyi gelen bir bitki kürü olmaktadır. Her zaman için kurutulmuş testere dişli aslanpençesi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu kistlerin ve miyomların 3 santimden daha küçük olması durumunda fayda sağlayacağı gibi aynı zamanda da kistin erimesi ve kadınlarda oluşan adet düzensizliğinin de önüne geçebilecek bir tedavi yöntemi uygulanmış olacaktır. Kiste iyi gelen bu kürü günde iki defa uygulamanız fayda sağlayacaktır. Rahim kisti bitkisel tedavisi için sizlerde iyi gelen bu kürü şu şekilde uygulamalısınız.

1 tatlı kaşığı kadar testere dişli aslan pençesi kaynamakta olan suyun içerisine konularak 3 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Ardından 5 dakika demlenir ve süzülerek içilmesi gerekmektedir. Hamile bayanların ya da yaşlı bayanların doktorlarına danışmadan bu kürü uygulamaları sakıncalı olacaktır.

Yulaf Kürü

  • 6 yemek kaşığı yulaf;
  • Yarım litre su.

Kistin iyileşmesi konusunda fayda sağlamakta olan bir kür tarifi olmaktadır. Kisti olan kişiler uzun yıllardan bu yana yulaf kürü kullanmaktadır. Bunu düzenli olarak yapmanız sonucunda fayda sağlayacağını unutmamalısınız. Gün içerisinde iki kez aç karnına içilmesi gerekmektedir. Kürün toplam süresi ise 10 gün olmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmaması nedeniyle kist oluşumunu düzenli bir şekilde herkes kullanabilir. Hazırlanışı da çok kolay olmaktadır. 6 yemek kaşığı yulaf ezmesini yarım litre suyun içerisine atılarak 20 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra 2 saat boyunca suyun içerisinde demlenmesi beklenecektir. Suyun hastalığın tedavisi için aç karnına 2 bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.

Rahim Kistine İyi Gelen Bitkiler

Zencefil içerisinde bulunan anti inflamatuar olarak oldukça faydalı olmaktadır. Vücudun içerisinde bulunan kötü toksinlerin çıkmasını sağlayacak ve kist tedavisinde ya da miyom tedavisinde de rahatlıkla tüketebilirsiniz. Yemeklerinize atacağınız gibi aynı zamanda da çayını yaparak da tüketebilirsiniz.

Kekik çayının özellikle kış mevsimine yapmanız durumunda hem kist tedavisinde iyi gelecek hem de sizlerin bağışıklık sisteminizi de güçlendirmiş olacaktır. Günde 2 defa içmeniz sonucunda miyom ya da kist tedavisinde başarılı olacaktır.

Kist tedavisinde her zaman için potasyum açısından zengin gıdalar tüketilmesi faydalı olacaktır. Bunun için hayatınızda iyot alımını sınırlandırmanız gerekmektedir. Ayrıca sizlerin tüketecek olduğunuz gıdalar arasında elma sirkesi bulunmaktadır. Fakat elma sirkesinin %100 doğal olanını tercih etmelisiniz. Kişniş, dulavrat otu kökünü kullanacak olduğunuzdan bunlar potasyum açısından çok zengin olan besinler olmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en fazla 5)
Loading...
Yorum ekle