Ahmet Maranki’den Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavisi

Kadınlarda meydana gelen yumurtalık kisti tedavisinde uygulanacak olan soğan kürü adet dönemi bittikten sonra başlanması durumunda oldukça fayda sağlayacak bir kür olmaktadır.

Ahmet Maranki’den Yumurtalık Kisti Tedavisi

 • 1 orta büyüklükte beyaz soğan;
 • 2 su bardağı su.

Ahmet Maranki soğan kürünü uygulamak için beyaz soğan tercih edilmelidir. Diğer soğanların bir etkisi olmayacaktır. Bunun için soğanı 4 eşit parçaya böldükten sonra 400 gram suyun içerisine koymalısınız. Kullanacak olduğunuz suyun klorsuz olması ya da dinlenmiş su olması çok etkili olacaktır. Bu nedenle sizlerde su seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. 5 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Her zaman için kısık ateşte olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kürü uygularken içerisine bir şey ilave etmeden sadece soğanları kaynattıktan sonra süzüldükten sonra sabah ve akşamları içmesi fayda sağlayacaktır. İçerisine herhangi bir tatlandırıcı koymanız kürün başarısız olmasına neden olacaktır. 

Bu kürü adet dönemi bittikten 7 gün sonrasında başlanmalı ve 15 gün boyunca devam etmesi gerekmektedir. Kürün 15 gün sonra bırakılmalı ve daha sonrasında tekrar adet dönemi içerisinde kürün başlanması gerekmektedir.

Ahmet Maranki tarafından bayanlarda oluşan yumurtalık kisti tedavisi için ve diğer kistlerin tedavisinde uygulayacak oldukları bitkisel tedavi için soğan kürünü tavsiye etmektedir. Ahmet Maranki’nin uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalar sonucunda birçok hasta bitkisel kürler sayesinde iyileşme belirtileri göstermektedir. Sizlerde evinizde uygulayacak olduğunuz bitkisel kürler sayesinde yumurtalık kistinden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ayrıca soğan kürünü Ahmet Maranki sadece bayanların yumurtalık ya da çikolata kisti gibi rahatsızlıklarının yanı sıra akıntısının olması ya da bayanların miyom olması sonucunda da uygulamaları ve hatta menopoz döneminde olan kadınlarında rahatlıkla uygulayacaklarını belirtmektedir. Menopoz döneminde olan kadınların Ahmet Maranki tarafından belirtilen soğun kürünü uygulamaları sonucunda menopoz şikayetlerinin büyük oranda azaldığı da görülmektedir. Zaman zaman ultrason görüntülenmesi yapılarak kistin boyutlarına bakılması gerekmektedir.

Ceviz Kabuğu Kürü

 • 10 tane ceviz kabuğu;
 • 1 litre su.

10 tane cevizin içi boşaltılmalı ve kabuk bol suyla yıkanması gerekmektedir. 1 litre suyun içerisine 10 tane orta büyüklükte ceviz kabuğu konulmalıdır. 7 gün boyunca suyun içerisinde bekletilmelidir. 7. günün sonunda 1 fincan olacak şekilde sabahları aç karnına içilmesi gerekmektedir. İltihap iyileştireceği gibi aynı zamanda da lezyonların da hızlı bir şekilde iyileşmesi konusunda yardımcı olacaktır. Kür adet bitiminden hemen sonra başlaması gerekmektedir. 1 litre su bitene kadar her gün içilmesi gerekmektedir. Yaptığınız suyun bitmesi durumunda tekrardan kontrole gidilerek kistin boyutuna ultrason görüntülemesinde bakılmalıdır. İkinci kür tekrardan adet dönemi bittikten sonra başlanması gerekmektedir.

Löşlek Otu Kürü

 • 2 çorba kaşığı löşlek otu;
 • 1 yemek kaşığı dulavrat otu;
 • 400 gram su.

Kadınlarda meydana gelen kistler için löşlek otu son derece başarılı bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bu kür için dulavrat otu da kullanılması gerekmektedir. Bunun için kullanacak olduğunuz kür için malzemeler mutlaka belirtildiği şekilde uygulanması gerekmektedir. Suyun içerisine koyacak olduğunuz löşlek ve dulavrat otu 15 dakika boyunca kaynatılmalı ve 30 dakika boyunca kaynatılması gerekmektedir. Bu kürün kullanım süresinin toplam 4 hafta olması gerekmektedir. Ayrıca bayanların var olan başka kistlerini tedavi etmek amacıyla da kullanılabilir. Kürün çok çabuk ekşimesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle de kür her gün yeniden yapılması gerekmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içilmelidir.

Tadından ötürü içemeyen bir bayanların çok az miktarda bal katarakt içmesi mümkündür.

Bitkisel Çay

 • 2 çorba kaşığı karahindiba kökü;
 • 1 yemek kaşığı ısırgan otu yaprakları;
 • 1 yemek kaşığı gül yaprakları;
 • 1 yemek kaşığı papatya kurusu;
 • 1 yemek kaşığı kırlangıç otu;
 • 1 yemek kaşığı kiraz yaprağı;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • 1 litre su.

1 litre suyun içerisine yukarıda yazmış olduğumuz bütün malzemeler sırası ile konulmalıdır. Kürün uygulanması için 30 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ocağın altı kapatıldıktan sonra 30 dakika boyunca da demlenmesi gerekmektedir. Ardından bu kür süzülmesi gerekmektedir. Bu kür gün içerisinde eşit aralıklar ile günde 3 defa içilmesi gerekmektedir. Her bardak için 1 tatlı kaşığı bal konulmalı ve eritilmelidir. Kür oldukça kolay içiminin yanı sıra yumurtalık kisti ve bayanlarda oluşan meme kisti tedavisinde kolaylıkla yapılarak içilmelidir. Bu kürün içerisine bal dışında herhangi bir tatlandırıcı konulmamalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle