Yumurtalık Kistine İyi Gelen Soğan Kürü ve Diğer Kürler

Yumurtalık kisti sorunu yaşamakta olan bir beyaz soğan suyu kürü ile bu kistin iyileşmesini sağlayacak, faydalı olacaktır. Ayrıca yumurtalık kisti için diğer bitkisel tedavi yollarını da deneyebilirsiniz.

Yumurtalık Kisti Soğan Kürü

  • 1 adet beyaz kuru soğan;
  • 250 gram su.

Bir adet kuru soğan küçük parçalara bölünmelidir. Bu soğan suyunu yapabilmek için kullanacak olduğunuz suyun her zaman için, dinlenmiş su olması ya da klorsuz saf su olması gerekmektedir. Birçok kişinin hayatı içerisinde yaşamakta olduğu kist tedavisinde kullanacak olduğunuz soğanın kuru beyaz kuru soğan olmasına dikkat etmelisiniz. Kuru soğan beyaz olmaması durumunda kırmızı soğan ya da mor soğan kullanmanız durumunda soğan suyunun kist tedavisinde etkili olacaktır. Bu durum neticesinde hastaların yapacak olduğu ilk işlemin 15 gün süresi boyunca her sabah ve her akşam yemeklerden önce tüketmesi tavsiye edilmektedir. Kist tedavisinde etkili olması için 15 gün sonucunda 1 hafta boyunca ara verilmelidir. Daha sonradan tekrardan soğan suyu yapılarak içilmesi gerekmektedir.

Bir süre sonra kistin iyileştiği ve soğan suyu sayesinde diğer rahimde oluşan sorunların da üstünden geldiğini göreceksiniz.

Kadınlarda meydana gelen yumurtalık kisti tedavisi için birçok bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de beyaz soğan kürü olmaktadır. Soğan içerisinde ki maddeler sayesinde kadın sağlığı açısından çok faydalı olmaktadır. Sadece yumurtalık kisti tedavisinde etkili olmayacak ve çikolata kisti başta olmak üzere ve rahim bölgesinde oluşan miyom sorunlarının da üstesinden gelecektir. Polikistik over sendromu tedavisinde etkili olması ile bilinmektedir. Kadınların özellikle de adet öncesinde sancıların azalmasını sağlayacak ve adet düzensizliği konusunda da yardımcı olacaktır. Vajina akıntılarının durmasını sağlayacak ve menopoz dönemi içerisinde olan kadınların şikayetlerini de büyük oranda azaltacaktır.

Yumurtalık Kisti Bitkisel Kürler

Kırlangıç Otu Çayı

  • 1 litre kaynar su;
  • 3 yemek kaşığı kurutulmuş kırlangıç otu.

Bu kürü yaparken her zaman için kırlangıç otu kurusundan faydalanmanız gerekmektedir. 3 çorba kaşığı kullanacak olduğunuz kırlangıç otunun bir litre suyun içerisine atın. Beş dakika boyunca ocağın altı orta derece ya da kısık ateş üzerinde kaynatmanız gerekmektedir. Kaynaması durumunda ocağın altının kapatılması gerekmektedir. Yoğun bir şekilde kaynatmış olduğunuz suyun ocaktan aldıktan sonra 30 dakika ya da 45 dakika boyunca demlenmeye bırakılmalıdır. Ardından süzme işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu kür toplam 4 su bardağı çıkacaktır. Soğuk bir şekilde içilmesi durumunda kistin erimeye başladığını ve zamanla yok olduğunu da göreceksiniz. Kistin her zaman için boş mideye yani yemeklerden önce içilmesi ve içerisine tatlandırıcı dahi koymadan içmeniz tavsiye edilmektedir. Bu bitkisel kürü her zaman için 7 gün boyunca uygulamanız tavsiye edilmektedir. Ardından ise 7 gün ara verilip tekrardan başlanmalıdır.

Çam Fıstığı Suyu

  • 1 yemek kaşığı çam fıstığı;
  • 500 gram su.

Yarım litre suyun içerisine koyacağınız çam fıstıkları ağzı kapalı bir kavanoza konulması gerekmektedir. Koymadan önce havanda ezmeyi unutmamalısınız. Kavanozun ağzı kapatılarak 2 hafta boyunca güneş ışığı görmeyen bir yerde ağzı açılmadan saklanmalıdır. Buzdolabında saklamanız tavsiye edilmektedir. 2 hafta sonrasında yine buzdolabında saklayın. Her öğünden öncesinde 1 yemek kaşığı tüketmelisiniz. Bu kürü 3 ay boyunca gün içerisinde öğünlerden önce boş mideye yapmanız gerekmektedir.

Keten Tohumu

  • 1 yemek kaşığı keten tohumu;
  • 1 su bardağı su.

Yumurtalık kistine sahip olan kadınların halk arasında keten tohumu çayı içilmesi önerilmektedir. Keten tohumu içerisinde bulunan maddeler sayesinde progesteron ve östrojenin daha normal seviyelerde olmasını sağlayacaktır. Bu tohum sayesinde zararlı olan toksinlerin de vücut içerisinde atılması sayesinde kişilerin her zaman için keten tohumu çayı iyi gelir mi şeklinde sordukları soru karşılığında keten tohumunun suyu çok faydalı olmaktadır. Bunun için keten tohumları dövmeniz gerekmektedir. 1 bardak kaynar suyun içerisine konulur. 10 dakika boyunca demlenmelidir. Ardından 1 ay boyunca sadece sabahları mideniz boş iken bu suyu içmeniz tavsiye edilmektedir.

Zencefil Çayı

  • 1 tatlı kaşığı zencefil;
  • 1.5 su bardağı kaynar su.

Zencefil antiinflamatuar özelliğine sahip olan bir bitki olmaktadır. Kadınların yumurtalıklarında meydana gelen kistin iltihaplanması gibi bir durum oluşması sonucunda meydana gelecek olan enfeksiyonun azalması konusunda yardımcı olacaktır. Zencefil suyu bu bakımdan çok faydalı bir bitki olmaktadır. 1.5 su bardağı suyun içerisine atacak olduğunuz 1 tatlı kaşığı zencefilin yarım saat boyunca demlenmesini bekledikten sonra tok karnına içmelisiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle